Tricolorul nr 140

din 25 Mai 2012


Adauga la Favorite

Seteaza pagina ca homepage

Contact


ISSN 2284-5607
ISSN–L 2284-5607
News Alert:

Ultima ora

Cabbage Forte

Ofiţeri STS, experţi în furtul electoral, s-au instalat, discret, la o vilă din Negreşti - Neamţ


Conform unor informaţii din cadrul Primăriei Piatra Neamţ, luni seara au fost cazaţi la o vilă din Negreşti - Neamţ 4 ofiţeri STS, care

s-au deplasat de la Bucureşti în vederea influenţării rezultatului scrutinului electoral, care va fi fraudat în favoarea candidatului PDL Adrian Rădulescu, actual secretar de Stat în Ministerul Agriculturii.

Ordinele către cei 4 patru ofiţeri, a căror identitate este secretă, au fost primite de la directorul STS, Marcel Opriş.Sursele noastre spun că este vorba de 4 tehnicieni, experţi în manevrarea softului electoral. Oficial, atît STS, cît şi conducerea instituţiei sînt pregătite să nege operaţiunea, care se doreşte una cît mai discretă. Deşi în celălalt colegiu în care se desfăşoară alegeri parţiale parlamentare, localizat în Maramureş, nu se ştie nimic despre o operaţiune similară, e de presupus că situaţia este identică. Traian Băsescu şi PDL consideră că rezultatele parţiale ce vor fi obţinute în aceste colegii vor constitui preambulul alegerilor de anul viitor, atît locale cît şi parlamentare.

Rolul STS în fraudele electorale ce se pregătesc va fi unul covîrşitor, avînd în vedere că Traian Băsescu le-a mărit constant bugetul. În ultimii ani, după SPP, STS a beneficiat de cele mai importante alocări de bani de la bugetul de stat, în raport cu dimensiunea serviciului. Dacă, în 2010, STS a avut un buget de 251 de milioane de lei noi, în 2011 acesta a fost majorat pînă la 289 de milioane de lei noi. La ultima rectificare, de la începutul lunii  august, bugetul STS a fost suplimentat cu încă 6, 4 milioane de lei noi.

 

Share |

Articol vizualizat de 1946 ori

Afisari

17 Aug 2011

Comenteaza acest articol



Trebuie sa fiti logat pentru a comenta acest articol.