Special
Contradicţie. Băsescu, avem curent.Transelectrica, nu avem
Cine să-i mai înţeleagă şi p-aştia. Unul trage hăis, altul cea. Pe data de 10 februarie 2012 printr-un comunicat de preşă, Transelectrica, spune negru pe alb că "din cauza deficitului de energie electrica din SEN (secete prelungite, temperaturi foarte scazute, scaderea cotelor in lacurile de acumulare, reducerea stocurilor de carbine, pacura si gaze naturale), in anumite ore nu sunt resurse pentru acoperirea necesarului de consum si de export .
De asemenea, nu exista rezervele necesare unei functionari sigure a SEN (Sistemul Electric Naţional)".
Ieri, d-l preşedinte Traian Băsescu, după consultarea cu partidele de la Putere, într-o declaraţie de presă de la orele 16,00 spune că "este exclusă întreruperea energiei electrice pentru populație".
Pe cine să cred eu acum. Pe şeful statului sau pe lucrătorii de la faţa locului, Transelectrica ? Eu cred că amîndoi trebuie să-şi dea demisia. Nu se poate ca la nesfîrşit să fim minţiţi la fel ca la alba-neagra.
GEORGICĂ BRÎNZILĂ
P.S Directorul Transelectrica a fost demis de Ministrul Economiei. Băsescu cind ?






