Simona, unde îţi este capul ? Svitolina-Halep 6-3, 6-4 la Singapore.

0
1985

Simona Halep a disputant azi ultimul meci din Grupa rosie de la Turneul Campioanelor de la Singapore, pentru calificarea în semifinale, în compania jucatoarei Elina Svitolina.
Primul set a fost adjudecat de jucatoarea din Ucraina cu scorul de 6-3, dupa un joc modest al jucatoarei noastre, care a greşit destul de mult.
Al doilea set începe cu doua ghemuri cîştigate la rînd de Simona, dar ea nu gîndeste suficient fiecare minge şi Svitolina revine în joc. Problema Simonei este în continuare, modul de gîndire şi concentrare, care lipsesc cu desavîrşire. In aceste condiţii setul al doilea este pierdut de Simona cu scorul de 4-6.
După aceste fluctuaţii din jocul Simonei, se poate trage o singură concluzie: Simona este cu moralul la pămînt iar concentrarea ei este egală cu zero. Păcăt.