Of, ce greu a fost…România-Angola 27-24.

0
2242

Angola, această echipă care ne-a învins la Jocurile Olimpice, a reuşit si azi, minute întregi să ne facă să retraim acele clipe cind eram invinsi.
Astăzi, echipa noastră parcă nu şi-a regăsit ritmul, a ratat incredibil mai ales prin Cristina Neagu , dar care tot ea ne-a adus golurile de care aveam nevoie, în final.
După ce am intrat la pauza cu scorul de 14-14, am crezut că în repriza secunda, echipa noastră îşi va reveni şi va cistiga la pas meciul.
Nu a fost asa, pentru că iaraşi ratarile, au continuat şi numai Neagu în ultimele 5 minute, ne-a adus victoria, dar şi cele 2 intervenţii salvatoare ale portăriţei Dumanska.
Mîine este ultimul meci, cel cu Franţa. Sintem pe primul loc si asta este cel mai important.