Tricolorul nr 138

din 23 Mai 2012


Adauga la Favorite

Seteaza pagina ca homepage

Contact


ISSN 2284-5607
ISSN–L 2284-5607
News Alert:

Eveniment

Cabbage Forte

Prinţişorii lui Băsescu.


Selecţionerul Guvernului României, d-l Traian Băsescu, a renunţat la o parte dintre seniori, în urma numeroaselor înfrîngeri, mai ales pe teren propriu, adica la Curtea Constituţională, unde are majoritate, şi i-a trimis pe tuşă.

                 Dar nu i-a abandonat definitiv. Ei au primit permisiunea de a-şi desemna un înlocuitor, pe care apoi să-i urmărească cum se "mişcă" pe teren, ce "pase" ştie să dea, cum "palmează punga", pardon mingea, dacă are cunoştinţe tehnico-tactice, mai ales că vin cîteve meciuri tari, în vară şi apoi la toamnă.

                Apoi a căutat şi l-a găsit pe "spionul şef ", Mihai Răzvan Ungureanu, pe care l-a desemnat pentru funcţia de premier, dîndu-i în plic şi echipa de tineret. 

                  Cu această echipă tînără şi necunoscută, Mihai Răzvan Ungureanu, trebuie să reziste pe terenuri din ce în ce mai alunecoase şi greoaie. Va reuşi oare ?. Vom vedea.       

                 Iată-i pe jucătorii trimişi de selecţionerul Băsescu la primul meci, cel de la Parlament, unde vor solicita un vot de încredere. Dacă pică, alegem pe alţii, că avem destui. Nu degeaba d-na Udrea a construit săli de sport şi terenuri de fotbal la sate. Dacă nu, apelează selecţionerul tot la seniori. Ei sînt deja echipaţi. Aşteaptă numai întreruperea meciului de către arbitru, pardon Parlamentul,  pentru a intra.

 

               SENIORII                                        TINERETUL

 

1.       Emil  Boc                                 M.R. Ungureanu

2.       Traian Igaş                              Gheorghe  Berca

3.       Gheorghe  Ialomiţianu            Bogdan  Drăgoi

4.       Ion Ariton                               Andreea Paul Vass

5.       Anca Boagiu                           Alexandru  Nazare

6.       Elena Udrea                           Cristian  Petrescu

7.       Valerian Vreme                      Răzvan   Mustea

8.       Sulfina  Barbu                        Claudia   Boghicevici

9.       Daniel Funeriu                       Cătălin Baba

10.   Valeriu Tabară                       Stelian  Fuia

La vremuri noi, tot noi. Fără înlocuitori. Ăştia sînt prea buni. Ei ţin Guvernul.

                   Cătălin Predoiu 

                   Marko Bela

                   Laszlo Borbely

                   Cristian Diaconescu 

                   Gabriel Oprea

                   Ladislau Ritli

                   Leonard Orban

GEORGICĂ BRÎNZILĂ

Share |

Articol vizualizat de 1244 ori

Afisari

08 Feb 2012

SilverZone.ro - campanie 15%

Comenteaza acest articol



Trebuie sa fiti logat pentru a comenta acest articol.

Comentariile utilizatorilor:

Socea Vasile -08 Feb 2012 09:56:26

Stau si ma intreb?Cand si-au asimilat aceste averi,tinerii juniori,or fi ei destepti fara discutie,dar dati-mi voie sa am viziunea mea ,destepti si in hotie,ba as spune cu ..H..mare merg pe ideea sa fie si cinstiti,pai daca astia tineri au asemenea averi ,va puteti inchipui ce averi au seniorii?.-